Co vás u nás čeká

Tradice delší než 600 let

Chcete vidět, jak se vaří klasické české pivo? Provedeme vás po pivovaru, který stojí za to vidět. Patří totiž k nejstarším na světě, má za sebou víc než 600letou tradici.

Založen byl v roce 1379. Většina dnešních budov pivovaru však pochází z druhé poloviny 19. století. Stojí v místech, kde nechal Petr Vok z Rožmberka vystavět na začátku 17. století zbrojnici. Ta byla zhruba o 100 let později přebudována na panský schwarzenberský pivovar, který byl postupem doby přestavován a rozšiřován až do nynější podoby. Do konce 2. světové války byl pivovar v majetku Schwarzenbergů, po znárodnění se stal součástí národního podniku Jihočeské pivovary. Od roku 2000 je v soukromých rukou akciové společnosti Bohemia Regent.

 

České pivo z českých rukou

Historické budovy, klasické suroviny, tradiční český postup výroby a moderní špičkové technologie. Tak vzniká skvělé třeboňské pivo. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči, uši i nos. Celoročně pořádáme pravidelné prohlídky, při nichž projdete nejdůležitější provozy pivovaru a vyslechnete zajímavý výklad o historii pivovaru a vaření piva. Seznámíte se i s jedinečnou schwarzenberskou architekturou, do které je pivovar zasazen. A podíváte se i do starobylých sklepů, kde třeboňské pivo zhruba 10 metrů pod zemí dozrává v ležáckých sudech při teplotě 5 až 6 C.

V dalším sklepení, nově zrekonstruovaném do podoby pivního baru s názvem Zbrojnice, pak ochutnáte nefiltrované a nepasterované pivo. Zcela čerstvé pivo, které takříkajíc „nevytáhlo paty“ ze sklepa. Nestačilo opustit podzemí pivovaru, a je tedy v té nejlepší kondici.

Na prohlídku pivovaru se můžete vypravit za denního světla, ale také v nočních hodinách za svitu loučí (Kdy můžete přijít). 

 

Noční výprava do pivovaru

Zcela výjimečný zážitek vám přinese tajemná noční procházka pivovarem, kterou pořádáme celoročně každý pátek a sobotu od 19, 20 nebo 21 hodin (Kdy můžete přijít), v letních měsících pak každý den kromě neděle od 21 hodin. V jiný čas se může uskutečnit po předchozí telefonické domluvě kdykoliv. Provedeme vás nejen výrobními provozy, ale za svitu svíček a loučí i starými pivovarskými sklepy, kde v chladu a temnu dozrává třeboňské pivo.

Ve Zbrojnici pak ochutnáte nejen čerstvě uvařené a čerstvě natočené pivo, ale k němu zakousnete i domácí chléb, upečený z pivovarských kvasnic a sladu, mazaný sádlem. Pokud vám jedno „malé“ nebude stačit, můžete zde zůstat a ochutnat další piva značky Bohemia Regent.​

 

Na chvíli výčepním

Chcete si prohlídku pivovaru zpestřit dalším zážitkem? Přidejte si k ní školu čepování piva, speciální program, který jsme pro vás nově připravili. Pod vedením zkušeného pivovarského odborníka vás naučíme správně čepovat pivo.

 

ČeskyEnglishDeutsch