Co vás u nás čeká

Tradice delší než 600 let

Chcete vidět, jak se vaří klasické české pivo? Provedeme vás po pivovaru, který stojí za to vidět. Patří totiž k nejstarším na světě, má za sebou víc než 600letou tradici.

Založen byl v roce 1379. Většina dnešních budov pivovaru však pochází z druhé poloviny 19. století. Stojí v místech, kde nechal Petr Vok z Rožmberka vystavět na začátku 17. století zbrojnici. Ta byla zhruba o 100 let později přebudována na panský schwarzenberský pivovar, který byl postupem doby přestavován a rozšiřován až do nynější podoby. Do konce 2. světové války byl pivovar v majetku Schwarzenbergů, po znárodnění se stal součástí národního podniku Jihočeské pivovary. Od roku 2000 je v soukromých rukou akciové společnosti Bohemia Regent.

 

České pivo z českých rukou

Historické budovy, klasické suroviny, tradiční český postup výroby a moderní špičkové technologie. Tak vzniká skvělé třeboňské pivo. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči, uši i nos. Celoročně pořádáme pravidelné prohlídky, při nichž projdete nejdůležitější provozy pivovaru a vyslechnete zajímavý výklad o historii pivovaru a vaření piva. Seznámíte se i s jedinečnou schwarzenberskou architekturou, do které je pivovar zasazen. A podíváte se i do starobylých sklepů, kde třeboňské pivo zhruba 10 metrů pod zemí dozrává v ležáckých sudech při teplotě 5 až 6 C.

V dalším sklepení, nově zrekonstruovaném do podoby pivního baru s názvem Zbrojnice, pak ochutnáte nefiltrované a nepasterované pivo. Zcela čerstvé pivo, které takříkajíc „nevytáhlo paty“ ze sklepa. Nestačilo opustit podzemí pivovaru, a je tedy v té nejlepší kondici.

Na prohlídku pivovaru se můžete vypravit za denního světla, ale také v nočních hodinách za svitu loučí (Kdy můžete přijít). 

 

Noční výprava do pivovaru

Zcela výjimečný zážitek vám přinese tajemná noční procházka pivovarem, kterou pořádáme celoročně každý pátek a sobotu od 19, 20 nebo 21 hodin (Kdy můžete přijít), v letních měsících pak každý den kromě neděle od 21 hodin. V jiný čas se může uskutečnit po předchozí telefonické domluvě kdykoliv. Provedeme vás nejen výrobními provozy, ale za svitu svíček a loučí i starými pivovarskými sklepy, kde v chladu a temnu dozrává třeboňské pivo.

Ve Zbrojnici pak ochutnáte nejen čerstvě uvařené a čerstvě natočené pivo, ale k němu zakousnete i domácí chléb, upečený z pivovarských kvasnic a sladu, mazaný sádlem. Pokud vám jedno „malé“ nebude stačit, můžete zde zůstat a ochutnat další piva značky Bohemia Regent.​

 

Na chvíli výčepním

Chcete si prohlídku pivovaru zpestřit dalším zážitkem? Přidejte si k ní školu čepování piva, speciální program, který jsme pro vás nově připravili. Pod vedením zkušeného pivovarského odborníka vás naučíme správně čepovat pivo.

 

Slepá degustace piva

- Otestujte pivo Regent i své pivní znalosti -

Chcete ochutnat to nejlepší z pivovaru Bohemia Regent? A zároveň si ověřit své znalosti piva? Přijďte ve středu 21. června ve 20 hodin na degustační soutěž do pivovaru Regent v Třeboni. Čeká vás soutěžní ochutnávka piv s pivním kvízem a odměnou pro vítěze.

  • Slepá degustace

Nebojte se, nebudete mít zavázané oči, slepá degustace je výraz pro anonymní ochutnávku, kdy nevíte, co máte ve sklenici. My vám to ale usnadníme. Dáme vám seznam ochutnávaných piv i s jejich charakteristikami. Vy budete mít za úkol přiřadit je k ochutnávaným vzorkům.

  • Pivní kvíz

Po praktické části vás čeká ještě trocha pivní teorie. Připravili jsme pro vás jednoduchý pivní kvíz s 10 otázkami, kde si můžete ověřit, jaké jsou vaše pivní znalosti.

  • Soutěž

Výsledky hned na místě vyhodnotíme, takže na závěr programu budeme vědět, kdo se v pivu skutečně vyzná, a kdo se bude muset ještě ke znalostem propít. 

  • Odměna

Na největšího znalce, který pozná nejvíc vzorků a zároveň zodpoví nejvíce otázek v kvízu, čeká odměna. S prázdnou neodejdou ani ostatní, odnesou si Výuční list znalce piva Regent

  • V pivovarském sklepě Zbrojnice Pivovaru Regent v Třeboni
  • Akce pro 5 až 35 lidí

·         Výhra: dárkové balení 6 piv regent v originálních lahvích 

          Cena: viz. odkaz - Kolik zaplatíte .....

  • Kontakt: na č. 777 357 090

 

ČeskyEnglishDeutsch

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout