Dračí lodě

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2 200 lety v Číně. Jejich moderní éra začíná v roce 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 milionů sportovců z více než 50 zemí světa.

Mistrovství Světa v Třeboni

V Třeboni se každoročně koná tradiční mistrovství Světa na dračích lodích. Ne, nejde o skutečné mistrovství světa, jen mu tak říkáme, protože se už tradičně odehrává na rybníku Svět. Závody jsou určené pro sportovní i začínající amatérské a firemní posádky.  

V roce 2016 hostila Třeboň již 9. ročník, od roku 2014 se na pořádání akce podílí spolu s Českou asociací dračích lodí i pivovar Bohemia Regent. Po skončení závodu se koná na nádvoří pivovaru afterparty s vyhlášením výsledků a live koncertem k poslechu i tanci a samozřejmě i s degustací tradičního českého piva. 

 

Závodníci i amatéři

Závody na dračích lodích jsou úžasné v tom, že se jich může zúčastnit jak zkušený vodák, tak běžný smrtelník, který v životě v lodi neseděl. Dragonboating je týmový sport na vodě, do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc než jednotlivec. Společný úspěch v závodě nebo tréninku znamená společnou radost a oslavu.

Stačí dát dohromady 17 až 20 lidí a přijet si to vyzkoušet. My vám v ceně startovného půjčíme loď, pádla i kormidelníka a můžete se do toho pustit. A věřte, že závod se vám dostane pod kůži a už nikdy nevynecháte žádný další ročník. 

 

Co je to dračí loď?

Má tvar otevřené kanoe o délce 12,5 metrů, na špici je ozdobena dračí hlavou a na zádi ocasem. Posádku tvoří 22 lidí, z toho 20 pádluje vsedě (10 napravo, 10 nalevo), na špici sedí bubeník, který údery do bubnu udává rytmus pádlování, na zádi stojí kormidelník, který určuje směr jízdy.

Česká asociace dračích lodí pořádá každoročně od dubna do září celou řadu závodu po celé republice.Podrobnosti najdete na stránkách www.dragonboat.cz

Video z 9.ročníku 2016 v Třeboni

10. ročník se bude konat 3.6.2017 opět na rybníce Svět v Třeboni. Více info viz plakát.

 

Kontakt pivovar Regent:

Telefon: +420 702 167 396
www: tpotuzakova@pivovar-regent.cz

  

Kontakt dragonboat:

Telefon: +420 775 22 00 11
www: office@dragonboat.cz

     

 

 Fotogalerie

2016

2015 

 

 

 
 
 
ČeskyEnglishDeutsch

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout